Przejdź do głównej zawartości

O konwentach, czyli dziwnych ludziach w mieście

Jeżeli kiedyś zastanawialiście się dlaczego w Waszym mieście okresowo pojawiają się wszelkiej maści szajbusy z farbowanymi włosami, dziwnymi koszulkami i bluzami, albo nawet chmary przebierańców, spieszę z wyjaśnieniem.
Wasze miasto/miejscowość zostało łaskawie nawiedzone przez konwent, z dużą szansą na tematykę manga/anime albo fantasy. Zależnie od tematyki takowego konwentu będzie przeważała tematyka kostiumów i charakteryzacji, jednak zarówno na fantastycznym i mangowym zjawią się fanatycy tego drugiego. Ot, dobrej zabawy nigdy za mało.

źródło

Trivia

Ale od początku, czym jest konwent?
Jest to legalne, zorganizowane i zaplanowane spotkanie rzeszy entuzjastów konkretnego fandomu w celu wspólnej zabawy, wymiany poglądów, zainteresowań i uczestnictwa w wykładach na tematy pochodne od tematu przewodniego takiego wydarzenia. Zazwyczaj rozpoczyna się ono w piątek popołudniu, a kończy w niedziele wieczorem, choć nie jest to reguła. Dodatkowo warto wspomnieć, że wstęp na taką imprezę często jest biletowany. No co? Skądś muszą mieć fundusze na wynajem budynków i organizacje takich rzeczy.

Namiary

Zainteresowani? Znakomicie! :3
Bo lista takich wydarzeń jest długa z z roku na rok dochodzą kolejne pozycje, małe lub mało znane, ale to dalej wzrost niż spadek.
Po prawdzie nie trzeba być wielkim fanem, ani oddanym członkiem fandomu aby dobrze bawić się na konwencie, wystarczy dać ponieść się chwilowemu szaleństwu i nie przestawać chyba, że pojawią się antyterroryści, wtedy przegięliście : )


Dalej, wybierzcie który Was najbardziej kręci, poczytajcie o nim, znajdźcie na mapie, które to miasto, kupcie bilety na drogę i wejściówkę wstępu, i jesteście w pełni gotowi na spotkanie z przeznaczeniem... to znaczy z konwentem. 
Mydło, jedzenie i miejsce do spania są zbędne ~ 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Honoryfikatory

Nie, to nie neologizm ani fanowskie słowotwórstwo, a termin określający zbiór sufiksów a prefiksami, które określają pozycję społeczną naszą lub osoby do której się zwracamy, oraz zwracają się bohaterowie anime czy mangi. SORT ( brak honoryfikatora ) - używamy, gdy jesteśmy bardzo blisko z daną osobą, w sposób romantyczny lub jako najlepsi przyjaciele. Może też wyrażać brak szacunku do zaadresowanej osoby. -san (-han - forma z dialektu Kansai ) - najprościej przetłumaczyć to na Polski Pani/Pan, ale jest to błędne! Ten sufiks jest neutralna formą zwracania się z szacunkiem do prawie każdej osoby, którą spotkamy czy to kobiety czy mężczyzny. -sama - bardzo formalna wersja "-san", używana do wyrażenia bardzo dużego szacunku do danej osoby. Najczęściej stosowane do osób o wyższym statusie społecznym. Również może być użyte do zaadresowania klientów, bądź osoby przez nas podziwianej/wielbionej (np. nasz idol, obiekt naszych uczuć). Może być dodawane do tytułów (np. &q