Przejdź do głównej zawartości

Tasiemce

Spokojnie, nie chodzi o pasożyty, tylko o pewien specyficzny gatunek anime i mangi, który ciągnięty taśmowo jak "Moda na Sukces" sprawia czasami wrażenie japońskiej, rysowanej telenoweli, czyt. ma swoje lepsze i grosze chwile.

Przykłady

Chyba najsłynniejszym z tasiemców, jest wspomniany już wcześniej Dragon Ball. Przez swoją kultowość, nawet mocno niezorientowany człek wie chociaż, że coś takiego istnieje. Obecnie seria główna i pokrewne liczy ponad 800 odcinków oraz całą paletę filmów i spin-off'ów.
źródło

Jednym z najbardziej znanych obecnie, nie tylko w Japonii ale i na świecie, jest One Piece. Animiec o piratach, walce, szukaniu "Tego najwspanialszego skarbu". Osobiście nie mój typ, ale nie można mu odmówić pozycji giganta rynku animacji taśmowej. Na koncie 862 odcinki głównej linii fabularnej, a licznik rośnie.
źródło

Ostatnim w tym zestawieniu będzie Naruto, Ninja w pomarańczowym dresie, mój osobisty sentymentalny faworyt. 720 odcinków, zakończonej już serii głównej z nową nicią fabularną, która okazuje się być kolejnym tasiemcem ~  
źródło
Już obejrzeliście 3 powyższe? (Poświęcicie tylko 913 godzin lub 38 dni waszego cennego życia) Tak? No to super, ponieważ konkluzja tego wymaga ;D 

Konkluzja

Każdy lubi kiedy jego ulubione anime się nie kończy i trwa w najlepsze. Takiego uczucia można doznać oglądając własnie tasiemce, jednak wiąże się to z pewnym ryzykiem. Mianowicie możemy znienawidzić tytuł przez fillery (wypełniacze).
Bywa, niestety, często tak, że kiedy kontrakt na serial jest już podpisany i anime dogoni pierwowzór w mandze, trzeba to czymś zapchać, aby dać czas mangace na dorysowanie fabuły. Trywialne i niesamowicie irytujące, a czasami wręcz bolesne, kiedy nasze ulubione postacie odgrywają role jak na szkolnym przedstawieniu, często ze słabej jakości kreską i animacją.


W bonusie krótka lista innych tytułów o absurdalnie rozwlekłej fabule, albo absolutnym jej braku : )

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Honoryfikatory

Nie, to nie neologizm ani fanowskie słowotwórstwo, a termin określający zbiór sufiksów a prefiksami, które określają pozycję społeczną naszą lub osoby do której się zwracamy, oraz zwracają się bohaterowie anime czy mangi. SORT ( brak honoryfikatora ) - używamy, gdy jesteśmy bardzo blisko z daną osobą, w sposób romantyczny lub jako najlepsi przyjaciele. Może też wyrażać brak szacunku do zaadresowanej osoby. -san (-han - forma z dialektu Kansai ) - najprościej przetłumaczyć to na Polski Pani/Pan, ale jest to błędne! Ten sufiks jest neutralna formą zwracania się z szacunkiem do prawie każdej osoby, którą spotkamy czy to kobiety czy mężczyzny. -sama - bardzo formalna wersja "-san", używana do wyrażenia bardzo dużego szacunku do danej osoby. Najczęściej stosowane do osób o wyższym statusie społecznym. Również może być użyte do zaadresowania klientów, bądź osoby przez nas podziwianej/wielbionej (np. nasz idol, obiekt naszych uczuć). Może być dodawane do tytułów (np. &q